اخبار خارجی خودرو, انتخاب و خرید خودرو, خودرو و تکنولوژی

افزایش قیمت تویوتا تاکوما TRD مدل ۲۰۲۰

افزایش قیمت تویوتا تاکوما TRD مدل ۲۰۲۰

پیکاپ میان سایز تویوتا تاکوما برای مدل سال ۲۰۲۰ خود فیس لیفت شده و البته این تغییرات خیلی شدید نبوده‌اند. یک جلوپنجره‌ی جدید به همراه رینگ‌های جدید و تریم های متفاوت جزو بهبودهای این خودرو به شمار می‌روند. مدل TRD Pro نیز از چراغ‌های جلوی LED و رینگ‌های مخصوص بهره برده و در کابین نیز تغییراتی به چشم می‌خورد. البته که این تغییرات با هزینه همراه هستند و قیمت پایه‌ی خودرو را به ۴۵۰۸۰ دلار می‌رسانند.


به این ترتیب قیمت تویوتا تاکوما TRD 2020 نسبت به مدل سال پیش افزایش هزار دلاری را نشان می‌دهد. چنین افزایش قیمتی برای اولین بار بین خودروسازان رخ نمی‌دهد مخصوصاً اینکه به‌روزرسانی‌هایی روی خودرو انجام شود. البته افزایش قیمت مدل TRD کمی بیشتر بوده زیرا سایر مدل‌های تاکوما ۲۰۲۰ حدود ۲۰۰ دلار افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند. خب پس چه چیزی باعث شده افزایش قیمت تاکوما TRD Pro بیشتر از سایر برادران باشد؟


در خبرها اشاره‌ای به این امر نشده و مجبوریم که گمانه‌زنی بکنیم. با توجه به نصب چراغ‌های LED، رینگ‌های ۱۶ اینچی ویژه و تکنولوژی‌های استانداردی همچون پایش محیطی و مسیرهای مختلف، به راحتی می‌توان این افزایش قیمت را توجیه کرد. همچنین برای اولین بار در تاکوما اپل کارپلی و اندروید اتو و صفحه لمسی ۸ اینچی بکار رفته است.اگرچه افزایش قیمت این پیکاپ ژاپنی خیلی زیاد نیست اما خب تاکوما TRD Pro را در زمره‌ی گران‌ترین پیکاپ های کلاس خود قرار می‌دهد. این خودرو گران‌تر از جیپ گلادیاتور روبیکان بوده اما تقریباً در سطحی مشابه با شورولت کلرادو ZR2 قرار می‌گیرد. سؤال اصلی این است: آیا تاکوما ارزش این قیمت را دارد؟!

 

نویسنده و مترجم: شاهین احمدزاده_پدال

بازنشر: حسین رضا لاسجردی_خودروتاپ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *