اخبار خارجی خودرو, خودرو و تکنولوژی

ب‌ام‌و i3 و i8 جایگزینی نخواهند داشت

ب‌ام‌و i3 و i8 جایگزینی نخواهند داشت

به اعتقاد بسیاری، مدل‌های i3 و i8 محصولات الکتریکی اصلی ب‌ام‌و محسوب می‌شوند اما در حال حاضر هردوی این مدل‌ها سالخورده شده‌اند و نیاز به ساخت نسل جدید دارند. در همین رابطه، چندی پیش ب‌ام‌و کانسپتی بنام Vision M Next را با استایل گوه‌ای شکل و ویژگی‌هایی مشابه i8 در مونیخ رونمایی کرد که به نظر می‌رسید پیش‌نمایشی از نسل آیندهٔ i8 باشد اما این‌گونه نخواهد بود زیرا به گفتهٔ مدیر توسعهٔ ب‌ام‌و آقای «Klaus Frölich»، این کانسپت جانشینی برای i8 نخواهد بود.

در حقیقت مدل‌های i3 و i8 هرگز جانشینی نخواهند داشت. آقای Frölich دراین‌باره گفته است:

هیچ جایگزین مستقیمی برای i3 و هیچ جایگزین مستقیمی برای i8 وجود نخواهد داشت

وی همچنین اشاره کرده است که مدل‌های i خودروهای تک نسلی هستند که به‌طور خاص برای یک هدف ساخته شده‌اند نه به‌عنوان یک سری از محصولات. البته مدیر توسعهٔ ب‌ام‌و تأیید کرده است که کانسپت Vision M Next ظرف سه سال آینده تولید خواهد شد. گفته شده این خودروی اسپرت هیبریدی عملکردی مشابه یک خودروی M خواهد داشت. رفتار این خودرو نیز باید مثل محصولات M باشد و به همین دلیل باید وزن آن کنترل گردد که این کار در یک خودروی تمام الکتریکی بسیار پیچیده خواهد بود.

بااین‌حال آقای Frölich امکان ساخت خودروی M تمام الکتریکی را رد نکرده است اما این اتفاق در آیندهٔ نزدیک به وقوع نمی‌پیوندد. او اضافه کرده است که حداکثر وزنی که برای Vision M Next در نظر گرفته شده ۱۷۰۰ کیلوگرم است که البته وزن کانسپتی که در مونیخ رونمایی شد کاملاً کمتر از این بود.

نویسنده و مترجم:امیر دهقان_پدال

بازنشر: حسین رضا لاسجردی_خودروتاپ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *