اخبار خارجی خودرو, انتخاب و خرید خودرو, خودرو و تکنولوژی

عملکرد فروش جنرال موتورز در سال ۲۰۱۹

عملکرد فروش جنرال موتورز در سال ۲۰۱۹

از آنجایی که خودروسازان طراز اول جهانی به سمت الکتریکی کردن محصولات خود و تکنولوژی‌های حمل‌ونقل جدید حرکت می‌کنند، یک نکته اتکای قوی می‌تواند وجود داشته باشد و آن‌هم کراس اوورها هستند. جنرال موتورز به ویژه در این کلاس خودرویی عملکرد بسیار خوبی در سال ۲۰۱۹ داشته است. بزرگ‌ترین خودروساز آمریکا اعلام کرده در سال ۲۰۱۹ تعداد ۲۸۸۷۰۴۶ دستگاه خودرو در این کشور به فروش رسانده است. برای دومین سال پیاپی بیش از ۱ میلیون دستگاه کراس اوور جنرال موتورز به فروش رسیده است.

در واقع میزان فروش کراس اوورهای جنرال موتورز با افزایش ۱۲.۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ مواجه بوده است. در کل تعداد ۱۱۶۵۷۶۹ دستگاه از کراس اوورهای جنرال موتورز به خریداران تحویل داده شده که مدل‌های شورولت تراکس، جی ام سی آکادیا، بیوک انویژن و بیوک انکور بیشترین افزایش فروش را داشته‌اند.

البته پرفروش‌ترین کراس اوور این خودروساز در سال گذشته مدل شورولت اکوئینکس بوده و تراورس نیز رکورد فروش جدیدی بر جای گذاشته است. دیگر فاکتور مهم در موفقیت قدبلندهای جنرال موتورز نیز تولد دوباره شورولت بلیزر بوده که سریعاً با استقبال خریداران مواجه شده است.

علاوه بر کراس اوورهای شورولت و بیوک محصولات کادیلاک نیز بسیار خوب عمل کرده و این امر به لطف اولین سال فروش کامل XT4 میسر شده است. هر دو خودروی XT5 و XT6 نیز فروش خوبی داشته‌اند. این خودروساز قبلاً پیش‌بینی کرده آمار فروش کراس اوورهایش در سال ۲۰۲۰ از رکورد سال ۲۰۱۹ عبور کند. یکی از فاکتورهای مهم در این پیش‌بینی عرضه شورولت تریل بلیزر و بیوک انکور GX جدید خواهند بود. هر دو خودرو در ماه‌های پیش رو عرضه می‌شوند.

اما پیکاپ ها نیز نقش کلیدی در فروش بالای جنرال موتورز داشته‌اند. فروش ترکیبی شورولت سیلورادو و جی ام سی سیرا برابر با ۸۰۲۹۶۲ دستگاه بوده هرچند برند رم فیات-کرایسلر گوی سبقت را از شورولت ربوده و دومین برند پرفروش بازار پیکاپ ها بوده است.

از هر چهار پیکاپ فول سایز فروخته شده جنرال موتورز در سال ۲۰۱۹ سه دستگاه از نوع کروکب بوده‌اند. فروش مدل‌های سبک کروکب افزایش ۱۵.۱ درصدی داشته و مدل‌های هوی دیوتی کروکب هم افزایش فروش ۲.۶ درصدی را تجربه کرده‌اند. ما می‌دانیم که نسخه‌های تازه‌نفس سیلورادو و سیرا در سال ۲۰۲۱ از راه خواهند رسید و این امر قطعاً به بهبود وضعیت شورولت کمک خواهد کرد. البته واضح است که گاو شیرده جنرال موتورز در بازار خودرو کراس اوورهای متنوع آن هستند.

 

نویسنده و مترجم: شاهین احمدزاده_پدال

بازنشر: حسین رضا لاسجردی_خودروتاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *