اخبار خارجی خودرو, خودرو و تکنولوژی

معرفی لکسس IS F اسپورت بلک لاین ادیشن جدید

معرفی لکسس IS F اسپورت بلک لاین ادیشن جدید

لکسس با عرضه‌ی IS F اسپورت بلک لاین ادیشن تعداد مدل‌های سفارشی خودروی یاد شده را گسترش داده است. این خودرو در کل به تعداد ۹۰۰ دستگاه تولید خواهد شد.این خودرو به‌صورت دیفرانسیل عقب و چهار چرخ محرک و در دو مدل ۳۰۰ و ۳۵۰ عرضه شده است.


قیمت مدل ۳۰۰ دیفرانسیل عقب از ۴۵۲۰۰ دلار آغاز شده و به ۵۰۹۸۵ دلار برای مدل چهار چرخ محرک ۳۵۰ می‌رسد. IS 300 F اسپورت بلک لاین چهار چرخ محرک و IS 350 F اسپورت بلک لاین دیفرانسیل عقب به ترتیب ۴۷۶۵۰ و ۴۸۸۲۰ دلار قیمت دارند.


از نظر طراحی باید گفت این مدل سفارشی از رینگ‌های ۱۸ اینچی با ظاهر کرومی مشکی، جلوپنجره‌ی تیره و آینه‌های جانبی به همین رنگ سود می‌برد. سه رنگ بدنه‌ی اوبسیدین، سفید و آبی میکا در دسترس می‌باشند.


هر نسخه از این خودروی سفارشی با چراغ‌های جلوی LED، ناوبری ماهواره‌ای و پایش نقاط کور عرضه می‌شود. همچنین برای مدل سال ۲۰۲۰ هم کلید کارتی هوشمند به‌صورت استاندارد در دسترس می‌باشد.


به همین منوال در داخل کابین هم صندلی‌های مشکی و خاکستری با دوخت های آبی‌رنگ به چشم می‌خورند. همین دوخت ها روی داشبورد و تریم درب‌ها نیز بکار رفته‌اند. عناصر آبی‌رنگ بیشتری را می‌توان در روی فرمان گرم شونده، پانل دکمه‌های روی درب و جعبه‌داشبورد مشاهده کرد.


از نظر پرفورمنس هم باید خاطرنشان ساخت نسخه‌های دیفرانسیل عقب IS 300 بلک لاین از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوی ۲۴۱ اسب بخاری استفاده کرده و به یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک مجهز هستند. مدل‌های چهار چرخ محرک هم دارای پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری ۲۶۰ اسب بخاری و گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک پدال شیفتردار هستند.


اما در دل نسخه‌های IS 350 F اسپورت بلک لاین (دیفرانسیل عقب و چهار چرخ محرک) پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری ۳۱۱ اسبی می‌تپد. مدل‌های دیفرانسیل عقب دارای گیربکس ۷ سرعته اسپورت اتوماتیک هستند درحالی‌که در نسخه‌های چهار چرخ محرک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک نصب شده است.

این خودرو از ماه نوامبر سال جاری وارد نمایندگی‌های فروش خواهد شد.

 

نویسنده و مترجم:شاهین احمدزاده_پدال

بازنشر:حسین رضا لاسجردی_خودروتاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *