اخبار خارجی خودرو, خودرو و تکنولوژی

معرفی نسخه مسابقه‌ای ب‌ام‌و M2 CS مدل ۲۰۲۰

معرفی نسخه مسابقه‌ای ب‌ام‌و M2 CS مدل ۲۰۲۰

پس از رونمایی رسمی M2 CS جدید، ب‌ام‌و موتور اسپورت نیز تولید مدل مسابقه‌ای این خودرو با نام M2 CS ریسینگ را اعلام نمود.


نیروبخش این خودرو پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری S55 است که قدرت بین ۲۸۰ تا ۳۶۵ اسب بخاری بسته به توازن پرفورمنس یا مجوزهای کلاس B دارد. همچنین این خودرو به گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه ای متصل است که به نرم‌افزاری با مشخصات مسابقات مجهز شده است.


خودروی جدید و مسابقه‌ای ب‌ام‌و از همان سیستم‌های الکترونیکی برادر بزرگ‌تر M4 GTS سود برده و از جمله آن‌ها می‌توان به توانایی سوئیچ کردن قدرت پیشرانه بسته به توازن پرفورمنس یاد شده اشاره نمود. ب‌ام‌و موتور اسپورت قبلاً روی پکیجی کار کرده که خروجی پیشرانه را به ۴۵۰ اسب بخار خواهد رساند.


ب‌ام‌و M2 CS ریسینگ همچنین دارای دیفرانسیل لغزش محدود درکسلر با خنک‌کنندگی جداگانه، بلبرینگ‌های چرخ موتور اسپورت در اکسل عقب، دسته‌موتور ویژه، میله‌های ضد لغزش قابل تنظیم در سه سطح و دامپرهای ZF با سه گزینه فنر مختلف می‌باشد.


مدیر موتور اسپورت گروه ب‌ام‌و در اظهاراتی بیان داشته است:

با استفاده از پایه و اساس ب‌ام‌و M2 CS فوق‌العاده و همچنین همکاری بخش M، مهندسان موتور اسپورت ب‌ام‌و توانسته‌اند از پیشرفت‌های صورت گرفته در زمان تولید M4 GTS استفاده کرده و استانداردهای کاملاً جدیدی در کلاس پایه وضع کنند. من مطمئن هستم که همچنان به موفقیت در مسابقات موتور اسپورت ادامه خواهیم داد.

قیمت این خودرو در اروپا از ۹۵ هزار یورو آغاز شده و انتظار می‌رود اولین نمونه‌های تولیدی از اواسط سال ۲۰۲۰ به دست مشتریان و تیم‌ها برسند. این خودروی مسابقه‌ای می‌تواند در چندین مسابقه جهانی از جمله VLN استقامت نوربرگ رینگ و TC آمریکا شرکت نماید.

نویسنده و مترجم:شاهین احمدزاده_پدال

بازنشر:حسین رضا لاسجردی_خودروتاپ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *