اخبار خارجی خودرو, خودرو و تکنولوژی

کوروت Z06 جدید با ۸۰۰ اسب بخار اواخر سال ۲۰۲۱ به بازار می‌آید

کوروت Z06 جدید با ۸۰۰ اسب بخار اواخر سال ۲۰۲۱ به بازار می‌آید

شورلت به‌تازگی نسل جدید کوروت را با طراحی زیبا، کابین باکیفیت و ترکیب موتور وسط معرفی کرده است. نسخهٔ پایهٔ این خودرو به یک پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V8 با حداکثر قدرت ۴۹۵ اسب بخار مجهز است و زیر ۶۰ هزار دلار قیمت دارد. البته این تازه آغاز راه است و مطمئناً ساخت نسخه‌های قدرتمندتر کوروت C8 در برنامهٔ شورلت وجود دارد. نسخه‌ای که اول‌ازهمه معرفی خواهد شد نسل آیندهٔ Z06 است. حال وب‌سایت اتومبیل مگزین می‌گوید این نسخه احتمالاً اواخر سال ۲۰۲۱ با مدل ۲۰۲۲ وارد بازار می‌شود.

در این گزارش آمده است که Z06 جدید احتمالاً به یک پیشرانهٔ V8 توئین توربو مجهز خواهد بود که بر اساس پیشرانهٔ ۴.۲ لیتری V8 بلک‌وینگ کادیلاک ساخته می‌شود. این موتور در CT6-V هم‌اکنون ۵۵۰ اسب بخار قدرت و ۸۶۷ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند اما برای استفاده در کوروت کاملاً مورد تجدیدنظر قرار می‌گیرد و احتمالاً LT7 نام خواهد گرفت. البته این اطلاعات هیچ‌کدام رسماً تأیید نشده‌اند اما شایعاتی خروجی این موتور را ۸۰۰ اسب بخار قدرت و بیش از ۹۵۰ نیوتن متر گشتاور دانسته‌اند. هرچند فعلاً باید به این گزارشات به دیدهٔ تردید نگریست اما اگر واقعیت داشته باشند، شاهد پیشرفت چشمگیری نسبت به Z06 کنونی خواهیم بود که از پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ با ۶۵۰ اسب بخار قدرت و ۸۸۰ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند.

فعلاً اطلاعات بیشتری از Z06 آینده وجود ندارد اما ممکن است انتقال نیرو در آن توسط همان گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچهٔ نسخهٔ پایه یا یک نمونهٔ ۱۰ سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچهٔ کاملاً جدید صورت گیرد. دراین‌باره حتی شایعاتی به ارائهٔ گیربکس دستی هم اشاره داشته‌اند؛ اما کوروت Z06 جدید علاوه بر پیشرانهٔ قدرتمند، از ویژگی‌های پرفورمنس دیگری هم برخوردار خواهد بود که می‌تواند شامل پانل‌های فیبر کربنی بدنه، پکیج آئرودینامیکی تهاجمی و گلگیرهای عریض‌تر برای جای دادن چرخ‌های بزرگ‌تر باشد. علاوه بر این می‌توانیم انتظار تعلیق اسپرت و اقداماتی در زمینهٔ کاهش وزن را هم داشته باشیم. فعلاً هیچ حرفی در مورد قیمت Z06 آینده زده نشده است اما قیمت Z06 کنونی از ۸۰,۹۰۰ دلار آغاز می‌شود و احتمالاً نسل بعدی چند هزار دلار گران‌تر از این خواهد بود.

نویسنده و مترجم: امیر دهقان_پدال

بازنشر: حسین رضا لاسجردی_خودروتاپ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *