اخبار خارجی خودرو, انتخاب و خرید خودرو, خودرو و تکنولوژی

افزایش قیمت فولکس‌واگن گلف GTI مدل ۲۰۲۰

افزایش قیمت فولکس‌واگن گلف GTI مدل ۲۰۲۰

همه‌ی توجهات معطوف نسل جدید فولکس‌واگن گلف شده اما مدل دوست‌داشتنی GTI مربوط به نسل فعلی هنوز قصد ترک بازار آمریکا را ندارد. فولکس‌واگن ظاهراً قیمت این خودرو برای مدل سال ۲۰۲۰ را ۱۰۲۵ دلار افزایش داده هرچند این افزایش قیمت با نصب تجهیزات بیشتر جبران شده است.


گفته می‌شود اولین پیش سفارش‌های این خودرو نشان می‌دهند که مدل پایه‌ی GTI S بهای ۲۹۵۱۵ دلاری دارد که ۱۰۲۵ دلار بیشتر از بهای مدل سال ۲۰۱۹ می‌باشد.


البته نگاهی عمیق‌تر به جزئیات نشان می‌دهد که این خودرو هم‌اکنون دارای ترمز اضطراری خودکار و پایش نقاط کور می‌باشد. همچنین مدل‌های SE هم افزایش قیمت ۴۲۵ و ۱۲۵ دلاری برای نسخه‌های دستی و گیربکس DSG دارند. موضوع دیگر اینکه انتخاب گیربکس دوکلاچه کمتر از سال قبل باعث افزایش قیمت خودرو می‌شود به گونه‌ای که این گیربکس هم‌اکنون قیمت ۸۰۰ دلاری دارد درحالی‌که سال قبل با بهای ۱۱۰۰ دلاری در دسترس بود.


اما گلف جدید به تازگی معرفی شده و نهایتاً شاهد معرفی GTI جدید هم خواهیم بود. تصاویر جاسوسی و تیزرهای جدید خبر از مدلی آشنا داده‌اند اما گفته شده که تنها مدل‌های GTI و گلف R در آمریکا عرضه خواهند شد. به نظر می‌رسد گلف استاندارد قربانی محبوبیت بالای کراس اوورهای کامپکت شده و البته ما هم نمی‌توانیم فولکس‌واگن را به خاطر این تصمیم سرزنش کنیم.
آمار فروش اخیر نشان می‌دهند که فروش گلف تا ماه سپتامبر ۲۰۱۹ افت ۱۸ درصدی داشته است. در خانواده گلف هم مدل‌های GTI و گلف R طرفداران زیادی دارند.

 

نویسنده و مترجم:شاهین احمدزاده_پدال

بازنشر:حسین رضا لاسجردی_خودروتاپ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *