اخبار خارجی خودرو, خودرو و تکنولوژی

انتشار اولین تصاویر رسمی از آستون‌مارتین ونتیج رودستر

انتشار اولین تصاویر رسمی از آستون‌مارتین ونتیج رودستر

آستون‌مارتین اولین تصاویر رسمی از ونتیج رودستر را منتشر کرده که نسخهٔ روباز این سوپراسپرت را در قالب نمونه‌ای پیش‌تولید نشان می‌دهد. همان‌طور که در تصاویر دیده می‌شود، تبدیل ونتیج کوپه به نسخهٔ رودستر موجب تغییر قابل‌توجه خط سقف و بخش صندوق بار خودرو شده تا سقف پارچه‌ای جمع شوندهٔ جدید را در خود جای دهد. دیگر ویژگی‌های طراحی خودرو مثل قسمت عقبی با چراغ‌های LED باریک که در انتهای اسپویلر ادغامی درون درب صندوق بار قرار گرفته‌اند و همین‌طور سپرها بدون تغییر باقیمانده‌اند. در داخل نیز همان طرح دو صندلی نسخهٔ کوپه حفظ شده است.

آستون‌مارتین هنوز هیچ‌گونه مشخصات فنی از ونتیج رودستر منتشر نکرده است اما قطعاً انتظار می‌رود زیر کاپوت این نسخه نیز همان پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربوی AMG قرار گرفته باشد که ۵۱۰ اسب بخار قدرت دارد. ونتیج سقف ثابت ظرف ۳.۷ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد اما اضافه شدن مکانیزم سقف بازشو و اقدامات لازم برای تقویت شاسی، به‌احتمال‌زیاد افزایش وزن را برای ونتیج رودستر به همراه دارد که این یعنی عملکرد آن کمی پایین‌تر از برادر کوپه خواهد بود.

به گفتهٔ آستون‌مارتین، عرضهٔ جهانی ونتیج روباز از بهار سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. این خودرو به‌صورت استاندارد به گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک و دیفرانسیل عقب الکترونیکی مجهز خواهد بود. هنوز مشخص نیست که نسخهٔ رودستر با گیربکس هفت سرعتهٔ دستی ونتیج AMR هم ارائه می‌شود یا نه اما اگر این اتفاق روی دهد به‌احتمال‌زیاد در قالب یک نسخهٔ ویژه صورت خواهد گرفت.

 

نویسنده و مترجم:امیر دهقان_پدال

بازنشر:حسین رضا لاسجردی_خودروتاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *