اخبار خارجی خودرو, خودرو و تکنولوژی

تغییرات ملایم مرسدس CLS در مدل سال ۲۰۲۱

تغییرات ملایم مرسدس CLS در مدل سال ۲۰۲۱

مرسدس تغییرات CLS 2021 را اعلام کرد.

اگرچه این خودرو فیس لیفتی را تجربه نکرده اما دارای رنگ‌های بدنه جدید شامل دو نوع رنگ نقره‌ی جدید است.

وقتی وارد کابین شوید شاهد دو نوع صفحه‌نمایش ۱۰.۲۵ یا ۱۲.۳ اینچی خواهید بود که دومی به‌صورت استاندارد در مدل‌های بازار آمریکا عرضه می‌شود. CLS در بازارهای جهانی از جدیدترین سیستم اطلاعات سرگرمی MBUX سود می‌برد.

مرسدس می‌گوید این سیستم دارای هوش مصنوعی بوده و این امر باعث می‌شود خودرو عملکردهای قابل پیش‌بینی همچون پیشنهاد تماس با برخی افراد را به راننده بدهد. سیستم موردبحث همچنین می‌تواند به آپشن های پیشرفته‌ای همچون ناوبری واقعیت افزوده مجهز شود که ویدئویی زنده از مسیر و اطلاعات جهت‌یابی مربوط به آن را نشان دهد.

خب صحبت از تکنولوژی شد و باید گفت CLS 2021 به جدیدترین سیستم‌های کمک‌راننده مجهز است. از جمله برجسته‌ترین سیستم‌های این خودرو می‌توان دستیار ترمز فعال و سیستم دستیار محدودیت سرعت اشاره کرد که سرعت خودرو را در برخی مسیرها همچون پیچ‌ها و تقاطع‌ها کم می‌کند. این خودرو همچنین دارای سیستم دستیار فاصله هوشمندتر است.

CLS در آمریکا با دو پیشرانه عرضه می‌شود. مدل CLS 450 دارای پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو با قدرت ۳۶۲ اسب بخاری و گشتاور ۵۰۰ نیوتون متری است. این خودرو همچنین از عملکرد EQ بوست با ۲۱ اسب بخار قدرت اضافی سود می‌برد.

در بحث پرفورمنس، این مدل شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۵.۱ ثانیه‌ای و سقف سرعت محدود شده ۲۰۹ کیلومتر در ساعتی دارد. با سفارش سیستم چهار چرخ محرک شتاب خودرو به ۴.۸ ثانیه کاهش خواهد یافت.

افرادی که دنبال قدرت بیشتر هستند می‌توانند AMG CLS 53 را سفارش دهند که از قدرت ۴۲۹ اسبی و گشتاور ۵۲۰ نیوتون متری سود برده و شتاب ۴.۴ ثانیه‌ای دارد. این خودرو به حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

اما در اروپا دو مدل دیزلی دیگر هم عرضه می‌شود که اولی با نام CLS 220d شناخته شده و پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری آن خروجی ۱۹۱ اسبی و گشتاور ۴۰۰ نیوتون متری دارد. این پیشرانه باعث ثبت شتاب ۷.۵ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۲۳۷ کیلومتر در ساعتی می‌شود.

مدل CLS 400d 4Matic به پیشرانه ۲.۹ لیتری مجهز بوده و قدرت و گشتاور آن ۳۲۵ اسب بخار و ۷۰۰ نیوتون متر است. این مدل در عرض ۵ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و سقف سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر است.

CLS به‌روز شده از هم‌اکنون قابل سفارش بوده و بهای آن در آلمان از ۵۹۳۸۶ یورو شروع می‌شود.

 

نویسنده و مترجم: شاهین احمدزاده_پدال

بازنشر: حسین رضا لاسجردی_خودروتاپ

دیدگاهتان را بنویسید