اخبار خارجی خودرو, خودرو و تکنولوژی

جادوی نهفته در قوای محرکه آکورا NSX

جادوی نهفته در قوای محرکه آکورا NSX

نسل فعلی آکورا NSX خودروی بسیار توانایی است و اگرچه توجه شایسته‌ای از سوی مشتریان به آن نشده اما نباید آن را دست کم گرفت.

این خودروساز ژاپنی در حرکتی که شاید به ما یادآوری می‌کند NSX چه خودروی احساس‌برانگیزی است ویدئویی درباره تولید این خودرو و ویژگی‌های پیشرانه‌ی آن منتشر کرده است.

در کلاسی خودرویی که همواره پیشرانه‌های پرحجم و بزرگ حرف اول را زده‌اند هوندا روش بسیار متفاوتی در پیش گرفته است. در قلب این سوپرکار پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری توئین توربویی قرار گرفته که قدرت ۵۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۵۴۹ نیوتون متری دارد؛ اما سه پیشرانه الکتریکی هم با این نیروگاه درون‌سوز همکاری می‌کنند به گونه‌ای که دوتای آن‌ها با قدرت ۳۶ اسبی و گشتاور ۷۳ نیوتون متری در چرخ های جلو قرار داشته و سومین پیشرانه/ژنراتور نیز بین پیشرانه و گیربکس ۹ سرعته دوکلاچه قرار گرفته است. این پیشرانه هم خروجی ۴۷ اسبی و گشتاور ۱۴۷ نیوتون متری دارد.

تنها باتجربه‌ترین مهندس و کارمند شرکت توانایی مونتاژ پیشرانه‌ی NSX را دارد. این فرایند در کارخانه‌ی خاص آکورا در اوهایو صورت می‌پذیرد.

جیم مانکین مدیر پروژه تولید پیشرانه NSX می‌گوید:

در کارخانه پیشرانه‌ی آنا در اوهایوست که قلب NSX برای اولین بار ضربان می‌گیرد. محل تولید این پیشرانه پر از بهترین استعدادهای دپارتمان تولید است، استعدادهایی که پیشرانه را با دستان هنرمند خود می‌سازند.

 

نویسنده و مترجم: شاهین احمدزاده_پدال

بازنشر: حسین رضا لاسجردی_خودروتاپ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *