اخبار خارجی خودرو, خودرو و تکنولوژی

معرفی تویوتا لندکروزر پرادو ۲۰۲۱ با پیشرانه قوی‌تر

معرفی تویوتا لندکروزر پرادو ۲۰۲۱ با پیشرانه قوی‌تر

اندکی پس از به‌روزرسانی فنی و تجهیزاتی در بازار ژاپن، تویوتا اقدام به معرفی نسخه به‌روز شده لندکروزر پرادو در بازارهای اروپایی کرده است.

بزرگ‌ترین تغییر این خودرو معرفی پیشرانه ارتقا یافته ۴ سیلندر ۲.۸ لیتری توربودیزل است که هم‌اکنون قدرت ۲۰۴ اسب بخاری و گشتاور ۵۰۰ نیوتون متری تولید می‌کند. قدرت و گشتاور این پیشرانه نسبت به قبل به ترتیب ۲۷ اسب بخار و ۵۰ نیوتون متر بیشتر شده است.

در نتیجه این تغییر لندکروزر پرادو ۲۰۲۱ (در اروپا فقط با نام لندکروزر عرضه می‌شود) شتاب صفر تا ۹.۹ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۱۷۵ کیلومتر در ساعتی دارد که نسبت به قبل چند دهم ثانیه‌ای بهبود یافته است. موضوع جالب اینکه خودروی موردبحث در روسیه و دیگر کشورهای عضو شوروی سابق قدرت کمتر یعنی ۲۰۰ اسب بخار دارند.

مصرف سوخت متوسط و آلایندگی دی‌اکسید کربن این شاسی‌بلند نیز کاهش یافته است. لندکروزر پرادو ۲۰۲۱ هم‌اکنون مصرف سوخت ۷ لیتر در هر صد کیلومتر داشته که نسبت به قبل هفت‌دهم لیتر کاهش یافته است. همچنین آلایندگی نیز با کاهش ۱۸ گرمی به ۱۹۲ گرم در هر کیلومتر رسیده است. دلیل این بهبود نیز استفاده از تکنولوژی استارت/استاپ تویوتاست. نیروگاه آهنین یاد شده همچنان با گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک همکاری می‌کند.

جدای از معرفی پیشرانه‌ای قوی‌تر، لندکروزر پرادو ۲۰۲۱ دارای سیستم مولتی‌مدیای ارتقا یافته با نرم‌افزار بهتر، اپل کارپلی و اندروید اتو می‌باشد. این سیستم از به‌روزرسانی از راه دور نیز پشتیبانی می‌کند.

در بحث ایمنی شاهد ارائه دومین نسل بسته ایمنی تویوتا هستیم که شامل سیستم پیشگیری از برخورد با تشخیص عابران و کروز کنترل تطبیقی می‌باشد.

نهایتاً هم پکیج مشکی سفارشی در اختیار مشتریان قرار گرفته که شامل تریم مشکی سپرهای جلو و عقب، جلوپنجره کرومی تیره، آینه‌ها و رینگ‌های مشکی و… می‌باشد. تکمیل کننده این پکیج نیز نشان اونیکس بلک روی بدنه است.

نویسنده و مترجم: شاهین احمدزاده_پدال

بازنشر: حسین رضا لاسجردی_خودروتاپ

دیدگاهتان را بنویسید