اخبار خارجی خودرو, خودرو و تکنولوژی

انتشار تصاویر جاسوسی کاملاً بدون پوشش از نسخۀ اسپرت فورد پوما ST

انتشار تصاویر جاسوسی کاملاً بدون پوشش از نسخۀ اسپرت فورد پوما ST

در جولای سال گذشته فورد از پومای جدیدی رونمایی کرد و بدین ترتیب این نام که زمانی برای یک کوپهٔ کوچک استفاده می‌شد احیا شد. البته هرچند پوما بازگشت اما این بار لباس یک کراس‌اوور کوچک را بر تن کرده است. فورد اما قصد دارد نسخهٔ اسپرت و عملکردی این ماشین یعنی پوما ST را هم تولید کند و حالا تصاویر جاسوسی کاملاً بدون پوششی از این نسخه پیش از رونمایی رسمی منتشر شده است.

نبود پوشش‌های استتاری همان چیزهایی که انتظارش را داشتیم مثل اسپلیتر مشکی‌رنگ زیر سپر جلو را نشان می‌دهد. علاوه بر این، می‌توان از پشت سپر یک اینترکولر بزرگ را هم مشاهده کرد. سر اگزوز دوتایی و اسپویلر بزرگ روی سقف نیز از ویژگی‌های قابل‌توجه بخش عقبی پوما ST هستند. داخل این کراس‌اوور اسپرت اما با نمایشگری در بالای داشبورد و کنترلرهای تهویهٔ در پایین کنسول میانی، تقریباً به‌طور کامل با نسخهٔ معمولی یکسان است اما به نظر می‌رسد پوما ST به صندلی‌های ریکارو و ترمزهای بزرگ‌تر مجهز باشد.

این کراس‌اوور کوچک اسپرت همان پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری سه سیلندر توربوشارژ قرار خواهد گرفت. این موتور در فی‌یستا ۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۲۹۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. نیروی این موتور نیز در پوما ST مثل فی‌یستا ST باید توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی به چرخ‌های جلو منتقل شود. فی‌یستا ST با این قوای محرکه ظرف ۶.۵ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد اما پوما ST که بزرگ‌تر و سنگین‌تر است باید برای انجام این کار به زمان بیشتری نیاز داشته باشد اما بااین‌حال انتظار می‌رود بتواند در کمتر از ۷ ثانیه این کار را انجام دهد.

فورد پوما صرفاً برای بازار اروپا طراحی شده اما به‌تازگی گفته شده که این کراس‌اوور کوچک در استرالیا هم عرضه خواهد شد. بااین‌حال اما فعلاً هیچ حرفی از احتمال عرضهٔ این ماشین در آمریکای شمالی زده نشده که این یعنی پوما ST هم یکی دیگر از میوه‌های ممنوعهٔ درخت فورد در ایالات‌متحده خواهد بود. درهرحال انتظار می‌رود این کراس‌اوور اسپرت در تابستان رونمایی شده و از اواخر امسال با مدل ۲۰۲۱ در بازار اروپا عرضه گردد.

 

نویسنده و مترجم: امیر دهقان_پدال

بازنشر: حسین رضا لاسجردی_خودروتاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *